The Fact About Irydotomia That No One Is Suggesting
The Fact About Irydotomia That No One Is Suggesting
Blog Article
IRT, irydotomia laserowa jest zabiegiem polegającym na wytworzeniu otworu przy użyciu lasera w obwodowej części tęczówki. Otwór ten stanowi dodatkową drogę przepływu pomiędzy tylną komorą oka , gdzie produkowana jest ciecz wodnista a komorą przednią gdzie ona odpływa.
Zabieg polegający na wytworzeniu laserem małMoi otworu w tęczówce, ułatwiającego odpływ cieczy wodnistej z tylnej do przedniej komory oka i w efekcie spadek ciśnienia śródgałkowego w jaskrze zamkniętego kąta.
Jaskra jest niezwykle groźną, przewlekłą i write-upępującą chorobą oczu stopniowo prowadząca do trwałego uszkodzenia nerwu wzrokowego i ślepoty.
06.2024 do czasu zakończenia prac na tym odcinku otwarta będzie tylko jedna brama, która będzie pełniła funkcję zarówno bramy wjazdowej jak Irydotomia i wyjazdowej.
Zabieg irydotomii laserowej/IRT jest bezpieczny i niebolesny. Przed zabiegiem podajemy do oka krople zwężające źrenicę i znieczulające. Następnie na oko zakładana jest specjalna soczewka, która zapobiega zamknięciu powiek podczas laserowania.
Wykonanie irydotomii laserowej pozwala na odblokowanie kąta przesączania i lepszą kontrolę ciśnienia w oku. Dzięki niemu uzyskujemy dodatkową drogę odpływu cieczy wodnistej w oku. Zabieg ten ma zastosowanie również w jaskrze barwnikowej. Jest zabiegiem pierwszego wyboru w jaskrze zamkniętego kąta i w oczach po przebytym ataku jaskry.
Aidez-nous à protéger Glassdoor en confirmant que vous êtes une personne réelle. Nous sommes désolés pour la gêne occasionnée. Si vous continuez à voir ce message, contactez-nous à l'adresse pour nous faire
Wymaga podania kropli zwężających źrenicę oraz znieczulających przed zabiegiem oraz stosowania kropli p/zapalnych przez tydzień po zabiegu
Zabieg 10 stosujemy u osób, u których na skutek nietypowej budowy oka występuje zagrożenie lub zamknięcie kąta przesączania. Zamkniecie kąta przesączania prowadzi do wzrostu ciśnienia w oku, pojawienia się dolegliwości bólowych i uszkodzeń nerwu wzrokowego.
Przy pomocy lasera wytwarzany jest mały otwór w obwodowej części tęczówki, który poprawia przepływ cieczy wodnistej w oku.
Report this page